Skip to content

301 Pinnacle PlSewell, NJ 08080

Built 2019

Last Sale Price
$267,990
Last Sale Date
Jun 21, 2019

Property Information

Block48.01
Lot48
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionMOZART
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,960
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,400
26%
Improvement Value:$178,100
74%
Total Assessment$239,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,859+2.9%
2024$8,610+4.7%
2023$8,222+1.5%
2022$8,098+19.3%
Property History

Property Sale

Sale
$267,990
DeedBook 6119, Page 263Recorded7/9/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019