Skip to content

127 Belfry PlSewell, NJ 08080

Built 2021

Last Sale Price
$316,330
Last Sale Date
Jun 7, 2021

Property Information

Block48.01
Lot91

Zoning---
Sq Footage2,334
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,400
25%
Improvement Value:$185,000
75%
Total Assessment$246,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,114+2.9%
2024$8,858+4.7%
2023$8,459+307.5%
2022$2,076+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$316,330
DeedBook 6487, Page 105Recorded6/8/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021