Skip to content

141 Meridian LnSewell, NJ 08080

Built 2018

Last Sale Price
$272,000
Last Sale Date
Sep 21, 2018

Property Information

Block48.02
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionMOZART
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,960
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,000
27%
Improvement Value:$168,800
73%
Total Assessment$229,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,500+2.9%
2024$8,261+4.7%
2023$7,889+1.5%
2022$7,770-4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$272,000

From:

To:

Sq Ft1,960DeedBook 5954, Page 114Recorded9/27/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018