Skip to content

1064 Paladin PlSewell, NJ 08080

Built 2016

Last Sale Price
$252,989
Last Sale Date
Nov 18, 2016

Property Information

Block51.01
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.20

Building Details

Building Class37
DescriptionBEETHOVEN
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,720
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
28%
Improvement Value:$153,100
72%
Total Assessment$214,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,916+2.9%
2024$7,693+4.7%
2023$7,347+1.5%
2022$7,235-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$252,989

From:

To:

DeedBook 5564, Page 86Recorded11/23/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016