Skip to content

1006 Regency PlSewell, NJ 08080

Built 2015

Last Sale Price
$265,495
Last Sale Date
Oct 28, 2015

Property Information

Block51.01
Lot38
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.20

Building Details

Building Class37
DescriptionSTRAUSS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,320
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,100
26%
Improvement Value:$174,000
74%
Total Assessment$235,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,696+2.9%
2024$8,452+4.7%
2023$8,071+1.5%
2022$7,949-6.6%
Property History

Property Sale

Sale
$265,495

From:

To:

Sq Ft2,320DeedBook 5395, Page 41Recorded11/13/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015