Skip to content

1035 Regency PlSewell, NJ 08080

Built 2015

Last Sale Price
$279,035
Last Sale Date
Mar 17, 2016

Property Information

Block51.01
Lot49
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.20

Building Details

Building Class37
DescriptionMOZART
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,960
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,200
26%
Improvement Value:$174,600
74%
Total Assessment$235,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,722+2.9%
2024$8,477+4.7%
2023$8,095+1.5%
2022$7,972-8.4%
Property History

Property Sale

Sale
$279,035

From:

To:

DeedBook 5445, Page 333Recorded3/28/2016

Property Built

Built

Year Built: 2015