Skip to content

36 Grandview PlSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 29, 2004

Property Information

Block51.03
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class17
DescriptionCHESAPEAKE II
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,045
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
19%
Improvement Value:$187,700
81%
Total Assessment$230,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,530+2.9%
2024$8,290+4.7%
2023$7,917+1.5%
2022$7,797+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$159,070
DeedBook 2897, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1998