Skip to content

9 Autumn LnSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$260,900
Last Sale Date
Sep 21, 2020

Property Information

Block51.06
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionBISCAYNE
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,039
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
19%
Improvement Value:$183,700
81%
Total Assessment$227,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,423+2.9%
2024$8,186+4.7%
2023$7,817+4.9%
2022$7,449+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$260,900
Sq Ft2,039DeedBook 6391, Page 317Recorded12/23/2020

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

SaleMulti
$169,595
DeedBook 3072, Page 119

Property Sale

SaleMulti
$924,000
DeedBook 2895, Page 268