Skip to content

17 Wintergreen WaySewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Aug 28, 2024

Property Information

Block51.07
Lot120
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionBRANDYWINE
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,308
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
23%
Improvement Value:$147,000
77%
Total Assessment$189,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$7,024+718.6%
2004$858+4.6%
2003$820
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,308DeedBook 7062, Page 111Recorded9/9/2024

Property Sale

SaleMulti
$144,702
DeedBook 3391, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 2002