Skip to content

23 Brandon LnSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 7, 2017

Property Information

Block51.07
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class17
DescriptionBISCAYNE
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,039
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
19%
Improvement Value:$190,900
81%
Total Assessment$234,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,432+3.0%
2024$8,187+4.9%
2023$7,807-1.6%
2022$7,935+4.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$238,224

From:

To:

Sq Ft2,039DeedBook 5283, Page 37Recorded2/4/2015

Property Sale

Sale
$236,250

From:

To:

Sq Ft2,039DeedBook 5243, Page 228Recorded10/14/2014

Property Sale

SaleMulti
$171,000
DeedBook 3427, Page 313

Property Sale

SaleMulti
$182,218
DeedBook 3176, Page 226

Property Built

Built

Year Built: 2000