Skip to content

2 Nature LnSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$194,825
Last Sale Date
Mar 12, 1999

Property Information

Block51.07
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionCHESAPEAKE
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,213
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,100
18%
Improvement Value:$196,500
82%
Total Assessment$239,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,613+3.0%
2024$8,364+4.9%
2023$7,975+1.6%
2022$7,851+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$194,825
DeedBook 2974, Page 249

Property Built

Built

Year Built: 1999