Skip to content

34 Nature LnSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Sep 2, 2010

Property Information

Block51.07
Lot46
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionBISCAYNE
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,039
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
19%
Improvement Value:$184,600
81%
Total Assessment$227,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,415+2.9%
2024$8,179+4.7%
2023$7,810+1.5%
2022$7,692+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook 4816, Page 204

Property Sale

SaleMulti
$167,950
DeedBook 3026, Page 27

Property Built

Built

Year Built: 1999