Skip to content

12 Leisure LnSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$186,157
Last Sale Date
Dec 5, 2001

Property Information

Block51.07
Lot75
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionFAIRMOUNT II
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,887
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
20%
Improvement Value:$180,000
80%
Total Assessment$224,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,043+3.0%
2024$7,810+4.9%
2023$7,447+1.6%
2022$7,330+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$186,157
DeedBook 3347, Page 173

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

SaleMulti
$374,000
DeedBook 3073, Page 155