Skip to content

23 Leisure LnSewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$356,000
Last Sale Date
Sep 29, 2023

Property Information

Block51.08
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionBISCAYNE
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,039
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
19%
Improvement Value:$188,600
81%
Total Assessment$231,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,563+6.1%
2024$8,072+4.9%
2023$7,697+1.6%
2022$7,577+3.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$356,000
Sq Ft2,039DeedBook 6916, Page 255Recorded10/2/2023

Property Sale

Sale
$218,900

From:

To:

Sq Ft2,039DeedBook 5253, Page 326Recorded11/10/2014

Property Built

Built

Year Built: 2002