Skip to content

29 Leisure LnSewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$211,313
Last Sale Date
Jun 5, 2002

Property Information

Block51.08
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class17
DescriptionSARATOGA II
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage2,004
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
19%
Improvement Value:$184,500
81%
Total Assessment$228,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,199+3.0%
2024$7,961+4.9%
2023$7,591+1.6%
2022$7,472+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$211,313
DeedBook 3428, Page 301

Property Built

Built

Year Built: 2002