Skip to content

1 A Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Sep 5, 2013

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0001
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionVILLAGER
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,353
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
27%
Improvement Value:$100,100
73%
Total Assessment$137,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,071+8.4%
2024$4,679+5.0%
2023$4,457-3.9%
2022$4,635+9.8%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 5112, Page 232

Property Built

Built

Year Built: 1998