Skip to content

2 A Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Price
$149,484
Last Sale Date
Aug 26, 2019

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0002
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionPARKVIEW/LOFT
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
25%
Improvement Value:$109,400
75%
Total Assessment$146,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,415+2.9%
2024$5,263+4.7%
2023$5,026+1.5%
2022$4,950+5.1%
Property History

Property Sale

Sale
$149,484
Sq Ft1,652DeedBook 6176, Page 235Recorded10/16/2019

Property Sale

Sale
$125,500
DeedBook 3730, Page 45

Property Built

Built

Year Built: 1998