Skip to content

23 D Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Price
$148,000
Last Sale Date
Aug 30, 2010

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0023
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionVILLAGER
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,353
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
27%
Improvement Value:$100,100
73%
Total Assessment$137,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,071+2.9%
2024$4,929+4.7%
2023$4,707+1.5%
2022$4,635+10.7%
Property History

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook 4804, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 1998