Skip to content

26 F Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2023

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0026
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionPARKVIEW/LOFT
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
24%
Improvement Value:$114,900
76%
Total Assessment$151,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,619+2.9%
2024$5,461+4.7%
2023$5,215+1.5%
2022$5,136+6.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$225,000
Sq Ft1,652DeedBook 6794, Page 326Recorded12/29/2022

Property Sale

Sale
$192,500
DeedBook 4276, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1998