Skip to content

41 J Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Apr 27, 2018

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0041
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionVILLAGER
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,353
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
26%
Improvement Value:$105,400
74%
Total Assessment$142,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,267+2.9%
2024$5,119+4.7%
2023$4,889+1.5%
2022$4,815+12.7%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,353DeedBook 5867, Page 162Recorded5/8/2018

Property Sale

Sale
$96,500
DeedBook 3354, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 2001