Skip to content

58 L Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$101,500
Last Sale Date
Jul 26, 2002

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0058
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionPARKVIEW
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,409
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
28%
Improvement Value:$97,300
72%
Total Assessment$134,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,968+2.9%
2024$4,828+4.7%
2023$4,611+1.5%
2022$4,541+5.9%
Property History

Property Sale

Sale
$101,500
DeedBook 3472, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 2001