Skip to content

92 P Pristine PlBlackwood, NJ 08012

Built 1998

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Apr 14, 2014

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0092
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionPARKVIEW
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,409
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
28%
Improvement Value:$95,700
72%
Total Assessment$132,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,659+3.1%
2024$4,521+5.0%
2023$4,306+1.6%
2022$4,237+6.3%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 5181, Page 344

Property Built

Built

Year Built: 1998