Skip to content

128 G Pristine PlSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$98,500
Last Sale Date
Aug 1, 2002

Property Information

Block51.10
Lot1
QualifierC0128
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class35
DescriptionPARKVIEW
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,409
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
26%
Improvement Value:$105,000
74%
Total Assessment$142,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,253+2.9%
2024$5,105+4.7%
2023$4,875+1.5%
2022$4,801+9.6%
Property History

Property Sale

Sale
$98,500
DeedBook 3472, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 2001