Skip to content

34 Brandon LnSewell, NJ 08080

Built 2001

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
May 30, 2019

Property Information

Block51.11
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class17
DescriptionGETTYSBURG
Dwellings1
ZoningMUD
Sq Footage1,701
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
19%
Improvement Value:$177,400
81%
Total Assessment$220,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,149+2.9%
2024$7,920+4.7%
2023$7,563+1.5%
2022$7,448+10.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

Sq Ft1,701DeedBook 6107, Page 31Recorded6/18/2019

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

SaleMulti
$192,984
DeedBook 3208, Page 310