Skip to content

108 Densten RdSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$950,000
Last Sale Date
Jul 1, 1999

Property Information

Block52.02
Lot1.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.08

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLD WHSE, DG'S
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$400,000
31%
Improvement Value:$897,000
69%
Total Assessment$1,297,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$47,976+2.9%
2024$46,627+4.7%
2023$44,526+1.5%
2022$43,852+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 3010, Page 209