Skip to content

2 Juniper RdSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$90,830
Last Sale Date
Jun 30, 1986

Property Information

Block52.09
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.10

Building Details

Building Class17
DescriptionWEYMOUTH
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,145
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,900
21%
Improvement Value:$198,100
79%
Total Assessment$252,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,321+2.9%
2024$9,059+4.7%
2023$8,651+1.5%
2022$8,520+9.5%
Property History

Property Sale

Sale
$90,830
DeedBook 1557, Page 453

Property Built

Built

Year Built: 1986