Skip to content

125 Hurffville GrenlochSewell, NJ 08080

Built 1979

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block52
Lot4.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.10

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,708
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,200
17%
Improvement Value:$157,500
83%
Total Assessment$190,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,054+2.9%
2024$6,856+11.3%
2023$6,159+1.5%
2022$6,066-6.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979