Skip to content

103 Mimosa DrSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 2000

Property Information

Block53.02
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.02

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBROOK
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,348
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,100
24%
Improvement Value:$210,300
76%
Total Assessment$277,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,261+2.9%
2024$9,973+4.7%
2023$9,523+1.5%
2022$9,379+12.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$100,950
DeedBook 1610, Page 73

Property Built

Built

Year Built: 1986