Skip to content

7 Wiltshire DrSewell, NJ 08080

Built 1999

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 29, 2024

Property Information

Block53.04
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.04

Building Details

Building Class17
DescriptionASHFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,998
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,500
16%
Improvement Value:$285,200
84%
Total Assessment$338,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,529+2.9%
2024$12,176+4.7%
2023$11,628+1.5%
2022$11,451-6.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$211,800
DeedBook 3010, Page 275

Property Built

Built

Year Built: 1999