Skip to content

2 Bainbridge LnSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 2, 2011

Property Information

Block53.05
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.04

Building Details

Building Class17
DescriptionCARLYLE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,375
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
17%
Improvement Value:$246,000
83%
Total Assessment$295,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,945+2.9%
2024$10,638+4.7%
2023$10,158+1.5%
2022$10,004-6.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$206,509
DeedBook 3210, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 2000