Skip to content

4 Wiltshire DrSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$221,400
Last Sale Date
May 27, 1999

Property Information

Block53.06
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.04

Building Details

Building Class17
DescriptionWINTHROP
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,868
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
13%
Improvement Value:$305,000
87%
Total Assessment$350,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,947+2.9%
2024$12,583+4.7%
2023$12,016+1.5%
2022$11,834-4.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$221,400
DeedBook 3000, Page 12

Property Built

Built

Year Built: 1999