Skip to content

477 Greentree RdSewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2024

Property Information

Block53
Lot15.10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2 UNIT RETAIL
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$137,700
26%
Improvement Value:$384,300
74%
Total Assessment$522,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,309+2.9%
2024$18,766+4.7%
2023$17,920+1.5%
2022$17,649-1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$530,000
DeedBook 4480, Page 241

Property Sale

SaleMulti
$522,302
DeedBook 2019, Page 239

Property Sale

Sale
$99,500
DeedBook 1757, Page 332