Skip to content

321 Chapel Heights RdSewell, NJ 08080

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2025

Property Information

Block53
Lot17.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
DescriptionF1S
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,232
Acreage3.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,200
33%
Improvement Value:$180,400
67%
Total Assessment$268,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,686+3.0%
2024$9,406+4.9%
2023$8,971+1.6%
2022$8,831+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970