Skip to content

337 Chapel Heights RdSewell, NJ 08080

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 7, 2023

Property Information

Block53
Lot17.04
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,260
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
25%
Improvement Value:$151,700
75%
Total Assessment$201,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,457+2.9%
2024$7,244+4.7%
2023$6,918+1.5%
2022$6,813+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966