Skip to content

327 Chapel Heights RdSewell, NJ 08080

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2022

Property Information

Block53
Lot18.04
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,092
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
23%
Improvement Value:$153,500
77%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,346+2.9%
2024$7,140+4.7%
2023$6,818+1.5%
2022$6,715-3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$190,000
DeedBook 3848, Page 320

Property Built

Built

Year Built: 1955