Skip to content

68 Bently DrSewell, NJ 08080

Built 1974

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2025

Property Information

Block54.01
Lot34
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.16

Building Details

Building Class17
DescriptionST. ANDREWS
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,290
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,900
21%
Improvement Value:$204,800
79%
Total Assessment$257,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,282+3.0%
2024$9,014+4.9%
2023$8,597+1.6%
2022$8,463+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$46,900
DeedBook 1283, Page 648

Property Built

Built

Year Built: 1974