Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
335 Greentree RdSewell, NJ 08080
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 1993
Property Information
Block54.01
Lot7.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.16
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningO-1
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$7,000
76%
Improvement Value:$2,200
24%
Total Assessment$9,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1995 | $2 | +4.0% |
| 1994 | $2 | +4.2% |
| 1993 | $2 | -3.1% |
| 1992 | $2 | — |
Property History
No events match the selected filters.