Skip to content

24 Collins LnSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$40,480
Last Sale Date
Mar 25, 1977

Property Information

Block54.08
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
DescriptionGRENLOCH
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,174
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,900
24%
Improvement Value:$176,500
76%
Total Assessment$232,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,346+3.0%
2024$8,105+4.9%
2023$7,728+1.6%
2022$7,607+5.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979

Property Sale

Sale
$40,480
DeedBook 1323, Page 179