Skip to content

4 Collins LnSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 1994

Property Information

Block54.08
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
DescriptionST. ANDREWS
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,842
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,800
24%
Improvement Value:$159,100
76%
Total Assessment$209,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,764+2.9%
2024$7,546+4.7%
2023$7,206+1.5%
2022$7,097+6.3%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1979

Property Sale

Sale
$48,110
DeedBook 1335, Page 1031