Skip to content

4 Drake TerSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$50,416
Last Sale Date
Oct 31, 1978

Property Information

Block54.10
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
DescriptionGRENLOCH
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,197
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,500
26%
Improvement Value:$188,900
74%
Total Assessment$256,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,484+2.9%
2024$9,218+4.7%
2023$8,802+1.5%
2022$8,669+5.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979

Property Sale

Sale
$50,416
DeedBook 1366, Page 1169