Skip to content

26 Freedom RdSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 23, 1993

Property Information

Block54.10
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
DescriptionSALINA
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,968
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,700
29%
Improvement Value:$158,300
71%
Total Assessment$223,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,249+2.9%
2024$8,017+4.7%
2023$7,656+1.5%
2022$7,540+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$51,500
DeedBook 1373, Page 336

Property Built

Built

Year Built: 1979