Skip to content

11 Bunker Hill RdSewell, NJ 08080

Built 1984

Last Sale Price
$72,950
Last Sale Date
Oct 4, 1984

Property Information

Block54.10
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
DescriptionHATHAWAY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,546
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,700
31%
Improvement Value:$119,700
69%
Total Assessment$174,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,451+2.9%
2024$6,270+4.7%
2023$5,987+1.5%
2022$5,896+3.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$72,950
DeedBook 1501, Page 190

Property Built

Built

Year Built: 1984