Skip to content

10 Freedom PlSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Jun 28, 1993

Property Information

Block54.10
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
DescriptionWINDSOR A
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,696
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,200
25%
Improvement Value:$160,300
75%
Total Assessment$212,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,860+2.9%
2024$7,639+4.7%
2023$7,295+1.5%
2022$7,185+2.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$129,000
DeedBook 2319, Page 89

Property Sale

SaleMulti
$90,745
DeedBook 1523, Page 1031

Property Built

Built

Year Built: 1985