Skip to content

3 Duncan RdSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 2020

Property Information

Block54.11
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionSALINA
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,968
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,200
23%
Improvement Value:$183,100
77%
Total Assessment$236,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,741+2.9%
2024$8,495+4.7%
2023$8,112+1.5%
2022$7,989+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 1587, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1985