Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
641 Hurffville CrosskeysSewell, NJ 08080
Public School
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 5, 1987
Property Information
Block54.14
Lot16.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.19
Building Details
Building Class---
DescriptionCHESTNUT RIDGE
Dwellings---
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage19.43
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$538,300
6%
Improvement Value:$8,516,500
94%
Total Assessment$9,054,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.