Skip to content

32 E Holly AveSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$158,275
Last Sale Date
Dec 4, 1987

Property Information

Block54.14
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.19

Building Details

Building Class17
DescriptionBRITTANY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,566
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,100
22%
Improvement Value:$207,700
78%
Total Assessment$264,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,795+2.9%
2024$9,520+4.7%
2023$9,091+1.5%
2022$8,953+0.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$158,275
DeedBook 1695, Page 253

Property Built

Built

Year Built: 1987