Skip to content

4 Duncan RdSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$176,000
Last Sale Date
Jul 17, 2002

Property Information

Block54.15
Lot49
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionSALINA
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,968
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,200
23%
Improvement Value:$174,700
77%
Total Assessment$226,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,393+2.9%
2024$8,157+4.7%
2023$7,789+1.5%
2022$7,671+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$176,000
DeedBook 3456, Page 137

Property Sale

SaleMulti
$134,000
DeedBook 2931, Page 144

Property Sale

SaleMulti
$123,000
DeedBook 2148, Page 283

Property Built

Built

Year Built: 1979