Skip to content

32 Duncan RdSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Oct 17, 2008

Property Information

Block54.15
Lot63
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionWHITEMARSH
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,478
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
19%
Improvement Value:$227,000
81%
Total Assessment$278,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,305+2.9%
2024$10,016+4.7%
2023$9,564+1.5%
2022$9,419+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4596, Page 60

Property Sale

SaleMulti
$81,500
DeedBook 1488, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1979