Skip to content

34 Duncan RdSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$123,500
Last Sale Date
Jun 15, 1995

Property Information

Block54.15
Lot64
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionGRENLOCH
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,796
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
25%
Improvement Value:$156,700
75%
Total Assessment$209,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,503+3.0%
2024$7,285+4.9%
2023$6,946+1.6%
2022$6,837+5.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$123,500
DeedBook 2545, Page 40

Property Sale

SaleMulti
$62,500
DeedBook 1429, Page 983

Property Built

Built

Year Built: 1979