Skip to content

32 Haines DrSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$143,000
Last Sale Date
Jul 30, 2012

Property Information

Block54.15
Lot78
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionBETHEL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,094
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,800
22%
Improvement Value:$196,300
78%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,251+2.9%
2024$8,991+4.7%
2023$8,586+1.5%
2022$8,456+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$143,000
DeedBook 4989, Page 64

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 1644, Page 315

Property Built

Built

Year Built: 1979